445 növendék, számtalan siker és megható búcsú az Allegro évzáróján

445 növendék, számtalan siker és megható búcsú az Allegro évzáróján
2026. június 19.
Ünnepi hangulatban zárta a 2025-2026-os tanévet az Allegro Alapfokú Művészeti Iskola. Az évzáró koncerten nemcsak a növendékek mutathatták meg tudásukat, hanem az intézmény vezetése is számot adott az elmúlt tanév eredményeiről, sikereiről és közösségi élményeiről.…

Ünnepi hangulatban zárta a 2025–2026-os tanévet az Allegro Alapfokú Művészeti Iskola. Az évzáró koncerten nemcsak a növendékek mutathatták meg tudásukat, hanem az intézmény vezetése is számot adott az elmúlt tanév eredményeiről, sikereiről és közösségi élményeiről.

Szili Gabriella igazgató évzáró beszédének középpontjában a művészeti nevelés jelentősége állt. Elhangzott, hogy a zene és a művészet nem csupán készségeket fejleszt, hanem hozzájárul a gyermekek személyiségének formálásához, az önbizalom erősítéséhez, a közösségi kapcsolatok kialakításához és a különböző kultúrák elfogadásához is. A fellépések segítik a fiatalokat a lámpaláz leküzdésében, a siker és a kudarc kezelésében, miközben megtanítják őket az együttműködésre, az egymás iránti tiszteletre és a közösséghez tartozás örömére.

Az intézményben a tanév során - több telephelyen - 445 növendék tanult: 329 zenész, 98 táncos és 18 képzőművész. Szolfézs alapvizsgát 19-en, hangszeres alapvizsgát 6-an, míg záróvizsgát 4-en tettek. Az iskola diákjai számos regionális és országos versenyen szerepeltek eredményesen, több kiemelt arany-, arany-, ezüst- és bronzminősítést szerezve.

A tanév során rendkívül gazdag programkínálat várta a növendékeket. Az Allegro tanulói koncerteket adtak idősek otthonaiban, óvodákban, adventi hangversenyeken, könyvbemutatókon és ünnepi rendezvényeken. Különleges esemény volt az erdei hangverseny, a kastélypincében rendezett Halloween-koncert, valamint a játékfesztiválon való részvétel. Újdonságként alakult meg az iskola fúvószenekara is, amely már az első évében sikeresen mutatkozott be a közönség előtt.

Az évzárón külön köszönetet mondtak a szülőknek, a pedagógusoknak és az intézmény partnereinek. Elismerő oklevelet vehetett át a Pápai Médiacentrum, a Pápai Református Teológiai Akadémia, valamint a Pannonia Reformata Múzeum és Ótemplom közössége az iskola munkájának támogatásáért.

A koncert végén több olyan növendéket is jutalmaztak, akik kiemelkedő versenyeredményeikkel, koncertszerepléseikkel és példamutató szorgalmukkal öregbítették az Allegro Alapfokú Művészeti Iskola hírnevét.


Az idei tanév végén öt végzős növendéktől is búcsút vett az Allegro Alapfokú Művészeti Iskola. Éveken át tartó kitartó munkájuk, fejlődésük és szerepléseik révén nemcsak tudásukkal, hanem személyiségükkel is gazdagították az iskola közösségét.

Búcsút vettek Kovács Dorkától és Németh Abigéltől, akik Bunda Valéria fuvolatanár növendékeiként jártak végig egy hosszú és eredményes zenei utat. Szintén elköszönt az iskolától Horváth Anna, aki Demény István tanítványaként Lajoskomáromban furulyázott, valamint Mohácsi Enikő, aki Nagy Krisztina zongoraosztályában bontakoztatta ki tehetségét. A végzősök sorát Heszler Áron zárja, aki Fehér Ferenc zongoratanár növendékeként fejezte be művészeti tanulmányait.

Hírek []
Események []
Dokumentumok []
Aloldalak []